E-sklep stworzony przez WordPress

WordPress, jako obecnie jedna z najbardziej znanych oraz często stosowanych platform do projektowania stron WWW ma też dodatkową zaletę. Najlepsze dodatki udostępniane są we wtyczkach, a dzięki wtyczce WooCommerce to także idealne narzędzie do stworzenia sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress funkcjonuje w oparciu o własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest prosty we współpracy dla użytkowników oraz wspiera tworzenie stron i sklepów internetowych bez konieczności stosowania rozwiniętej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest absolutnie dopasowaną do WordPressa wtyczką, która przetwarza stronę WWW na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, zwłaszcza że jest także w polskiej wersji językowej, jest właściwie prosta oraz daje dużo możliwości. Za jej pomocą można uzupełniać produkty, opisy i szczegółowe dane, zdjęcia, ceny, a także stan magazynowy. Z kolei klienci sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w łatwy oraz bezproblemowy sposób nabyć dostępne produkty.

Czy warto stworzyć sklep internetowy za pomocą WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została stworzona ze względu na użytkowników WordPressa, dlatego została dopasowana do jego funkcjonalności, a jej procedura dodawania jest prosta. Poza tym duża liczba szablonów i motywów jest zupełnie zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu oprawa graficzna, elementy układu lub działanie sklepu internetowego na WordPressie jest nietrudne do zmieniania. Wystarczy podstawowy zakres wiedzy i wyobraźni, żeby zaprojektować sklep internetowy dostosowany do potrzeb, a oprócz tego estetyczny oraz przyjazny dla użytkowników.

Co tak samo ważne, tworząc e-sklep w oparciu o WooCommerce i WordPress otrzymuje się totalną kontrolę nad całym sklepem. To wyróżnia WooCommerce w zestawieniu do sklepów internetowych abonamentowych, to bezproblemowe  modyfikacje wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy wsparciu specjalistów. Internetowe sklepy na WordPressie są tak często projektowane, że w razie problemu można nie tylko sięgnąć po wsparcie profesjonalnych firm, ale także szukać na grupach, na forach czy blogach wsparcia fachowców oraz osób, które uprzednio poradziły sobie z takim samym problemem.

Zaletą WooCommerce jest też to, że posiada szeroki zakres własnych, zaawansowanych dodatków. Popularność e-sklepów na WordPressie sprawia, że developerzy wciąż przygotowują nowe wtyczki i dodatki dopasowane do WooCommerce. To sprawia, że jeśli sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, z reguły wystarczy przejrzeć dostępne dodatki oraz bardzo prawdopodobne jest to, że niezbędne do pracy dopasowane rozszerzenie istnieje od dawna. Obok tego WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty pomiędzy wtyczkami oraz motywami w trakcie aktualizacji.

Uruchomienie sklepu internetowego przez WooCommerce

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest absolutnie łatwe. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po instalacji wtyczki, w pasku administratora pojawiają się nowe funkcje, dzięki którym możliwe jest wstawianie produktów, zarządzanie zamówieniami lub płatnościami i zapisywanie danych o klientach. Poza tym dostępne są np. raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Warto mieć jednak na uwadze to, że nie wszystkie funkcjonalności WooCommerce są zupełnie darmowe. O ile nieodpłatna wersja oferuje naprawdę sporo, niektóre dość ważne w e-sklepie funkcje mogą łączyć się z kosztem. Dla przykładu płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności online, współpracy z kurierami, sklepami mediów społecznościowych (np. sklep na Facebooku), lub rozbudowanych funkcji mechanizmów promocji lub rekomendacji. Część płatnych opcji posiada bezpłatną wersję, jednak może okazać się, że do najwydajniejszego działania sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to istotna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są ciągle poprawiane przez autorów, dlatego są uznawane za narzędzia bezpieczne. Problemem mogą stać się jednak dodatkowe wtyczki, które nie za każdym razem są w pełni dostosowane, za sprawą czego mogą w pewnym zakresie stanowić dojście do witryny. Z tego powodu, lepiej wybierać rozsądną ilość rozszerzeń, głównie tych całkowicie potrzebnych do prowadzenia sklepu. By zapewnić bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje z reguły mają na celu usuwanie błędów i luk. Poza tym dojście do panelu administracyjnego i serwera FTP powinien mieć głównie właściciel sklepu oraz ewentualnie administratorzy wsparcia technicznego. Ponadto hasła muszą być zawsze mocno skomplikowane, żeby gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Warto też wykupić solidny hosting z tworzeniem kopii danych oraz wsparcie ekspertów. Pomoc techniczna może stać się nieoceniona, jeśli pokaże się kłopot, z którym ciężko będzie wygrać samemu. Obok współpracy z profesjonalną firmą, która trudni się pomocą techniczną do WordPressa, sporo opracowań kłopotów znajduje się na blogach i forach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zostawić pytanie oraz czekać na odzew. Jeśli jednak kłopot wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetoweBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok