Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na ozdobienie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Zaliczają się do nich świecące napisy, które na pewno nie pozostaną niezauważone. Ich szczególnym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych ozdób przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym wyjściem jest ustawienie ich np. w pobliżu miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska zespołu. Jeśli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie motywował gości do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wskazujący miejsce, w którym mieści się bar stanie się fajnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu z pierwszymi literami swoich imion, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest znakomitym tłem do sesji fotograficznych. Wykonane fotografie na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeśli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów stała się prawdziwym hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na spory wachlarz zastosowań w stosunkowo niskich cenach.

Bardzo ważnym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są dekoracje balonowe. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony z podobiznami Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Z pozoru może się wydawać, że dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Można je spotkać niemal na każdym weselu, ale stwierdzenie, że nie można w tej kwestii wymyślić czegoś oryginalnego jest błędem. Prawdziwą furorę możemy zrobić, gdy sięgniemy na przykład po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – z pewnością wywołamy dzięki temu sporo uśmiechów na twarzach naszych gości weselnych, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zanotowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego ślubu.

Jeśli chcemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się cudownie prezentować przed domem weselnym pod wieczór, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej często spotykamy inne dekoracje, które prezentują się bardzo efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z dużą dozą prawdopodobieństwa przypadną do gustu najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i nawet najbardziej wymagający człowiek może w nim znaleźć coś dla siebie. Nietuzinkowe kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, przyjęcie weselne, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie wesela nie ma miejsca, bez planowania dekoracji na ślub, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Wielki wybór dodatków, którymi można uświetnić wystój sali, kościoła czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu wymarzonej uroczystości. Dekoracje na wesele nie muszą być wcale wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej wybrać te elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz uwydatnią charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie ciepłego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich za dużo, aby nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się przede wszystkim na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym celu najlepiej sprawdzają się kwiaty, świece oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece potrafią stworzyć unikalny klimat, zwłaszcza w półmroku dominującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, aby były one rozmieszczone z głową, żeby nie przeszkadzały gościom w sprawnym poruszaniu się oraz nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale też zabezpieczą przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Zwykle wstęgi i szarfy wykonuje się z satyny lub tiulu. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, by stworzyć korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być nieozdobione, jednak równie dobrze można dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia oraz doda mu elegancji. Zwykle takie dywany są w kolorze czerwonym lub białym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają szerokie zastosowanie. Będą doskonałe w każdym z miejsc, które para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kompozycjami kwiatowymi, które można umieścić nie tylko w kościele. Taka dekoracja na wesele poprawi też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Dekorując samochód też można wykazać się kreatywnością. By ten pomysł nie kończył się na wynajęciu specjalnego auta, można je także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych weselnych ozdób na samochód należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one osiągalne w wielu kolorach i wzorach i mogą mieć ciekawe nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem wciąż cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpasują się w przewodni motyw uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, planując wesele. Głównym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, jednak w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się też gra świateł scenicznych, które stworzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w zależności pory roku i upodobań pary młodej. Każdy z tych elementów musi wzajemnie współgrać tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. girland, balonów, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma najwyższą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o szczegóły. Wśród najważniejszych dekoracji na stole są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również niewielkie podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, świece i aranżacje kwiatowe. Dostępne są również śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją na ślub są pokrowce, które dobiera się pod względem wzorów i kolorów. Dodatkowo istnieje wiele ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest także księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które będą wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni wesele, dzięki śmiesznym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami weselnymi jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok