Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Prywatna działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla osób, które zwracają szczególną uwagę na swobodę pracy. Kierowanie własną firmą to prawdziwe wyzwanie, choć zazwyczaj opłaca się, bowiem rynek jest ciągle spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Modelem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski gabinet masażu dla zwierzaków, który regularnie obsługuje nawet kilkadziesiąt futrzastych psiaków. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez poszczególne osoby uznawany za ciężki do realizacji, okazał się żyłą złota. Takie koncepcje częstokroć odsłaniają drogę ludziom, którym brakuje pewności siebie. A prywatna działalność to przecież stanowczość, pełne zaangażowanie, ciągłe sprawdzanie nowych usług i naturalnie dobra księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Profesjonalne biuro rachunkowe to fundament każdego biznesu. Fachowy księgowy nie tylko zna obowiązujące przepisy, ale także kieruje nas ku nowym inwestycjom. To przyjaciel każdej nowo rozwijającej się firmy i powiernik mocno pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc firmę powinieneś zadbać o pewnego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które dopilnuje Twoich finansów. Rozmawiając o finansach, zbadaj czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Zakładanie własnej firmy

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musisz być wiadomy, że na początku czeka na Ciebie całe morze formalności. Zacznij od wypełnienia druku CEIDG. Wstąp po prostu na stronę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest jednocześnie wnioskiem o przyznanie przedsiębiorstwu indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Równocześnie z dostarczeniem wniosku powinniśmy zdecydować się na formę opodatkowania, ale to opiszemy w dalszej części. Następnym krokiem jest spotkanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobowiązani zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają niejako dualną osobowość prawną – są zarówno płatnikami podatku (samodzielnie i za pracowników) a z drugiej strony płacą za ubezpieczenie. Jeśli realizowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypełniamy druk ZUA. Jeżeli aczkolwiek jesteśmy pracownikami w jeszcze jednej firmie na umową o pracę, wówczas wypełniamy druk ZZA. Następną czynnością jaką wymusza od nas legislacja jest wyznaczenie biura księgowego, które będzie utrzymywało dokumentację rozliczeniową firmy. W tej kwestii mamy możliwość skorzystać z klasycznej księgowości, oraz bardziej nowatorskiej struktury – księgowości online. Warto także pamiętać o wyrobieniu pieczątki, która wielokrotnie przydaje nam się w najmniej przewidywalnych chwilach. Zarejestruj również oddzielne konto bankowe, by rozdzielić własne pieniądze o finansów firmy.

Różne formy opodatkowania

Jeśli nie rozumiesz jaka konstrukcja opodatkowania będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, zaczerpnij z wskazówek profesjonalnego biura księgowego. Zasadniczo nasze przepisy wymieniają cztery fundamentalne formy opodatkowania. Niżej dowiesz się o nich nie bardziej szczegółowo:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z drugiej strony przy dochodzie większym niż 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł + 32% wzwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tu dostępna jest jedna wartość podatkowa, która mieści się w granicach 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania przedsiębiorca nie może obniżyć osiąganych wpływów o poniesione wydatki fiskalne. Istnieją tutaj tymczasem, jako kompensata ,atrakcyjne wartości procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% oraz 20% w zależności od rodzaju aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to niesłychanie charakterystyczna forma opodatkowania. Na wartość regulowanego podatku nie oddziałuje wartość dochodów, tylko takie czynniki jak: rodzaj świadczonych usług, liczba pracowników, wielkość miasta, w którym usługi są prowadzone i wiek podatnika. Niektóre osoby są jednak ustawowo wyłączone z tej formy rozliczania podatku.

Zadbaj o profesjonalne biuro rachunkowe

W zależności od możliwości Twojej działalności, znajdź konkretne biuro rachunkowe, które Każdemu świeżemu przedsiębiorcy polecamy, aby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele biur księgowych oferuje nie tylko profesjonalne doradztwo, ale także oprogramowania do zarządzania firmą. Jeśli jesteś świadomy tego, że działalność zajmie Ci całą dobę, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który odbierze od Ciebie kompletne dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz w stanie zająć się ulepszaniem firmy.

Mimo wielu barier i wyzwań, bardzo dużo osób stale decyduje się na zakładanie samodzielnej działalności. Nawet drobne przedsiębiorstwa mają wpływ na lokalną gospodarkę, zatem może warto zaryzykować pierwszy krok. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, gdyż za jakiś czas możesz się przekonać, że dokładnie takiego podejścia wymagał rynek. Zadbaj o to jednak, ażeby zatrudnić kompetentnego księgowego, który rzetelnie poprowadzi finanse Twojej firmy. Przejdź na tą stronę i sprawdź jak wyglądają nowoczesne usługi księgowe: Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok