Profesjonalne oddłużanie spółek

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

Na wielu stronach internetowych ostatnimi czasy pojawia się niezwykle dużo ogłoszeń o zakupie i sprzedaży spółek. Takie informacje umieszczają nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym fachowo, lecz też osoby prywatne. „Szybko sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Pilnie kupię zadłużoną spółkę” – to zaledwie wybrane tytuły ogłoszeń. Najczęściej ich prezesi zamierzają sprzedać te, które mają spore długi, bo w ogóle nie są w stanie ich zapłacić. O sprzedawaniu spółek możemy znaleźć kilkanaście ciekawych artykułów, lecz nie wszystkie uwzględnione w nich nowości są prawdziwe. Wiele z nich opisuje przyjmujących spółki jako cwaniaków, kapitalistów, którzy wzbogacają się na cudzym nieszczęściu. Rzetelne przedsiębiorstwa tracą z tego powodu Kontrahentów. Jakie są fakty?

Jeśli zamierzasz odstąpić spółkę, wtedy pierwszym ruchem powinno być dokładne zweryfikowanie firmy, jakiej masz zamiar to powierzyć. Na początku można zaufać tej, która istnieje na rynku od lat. Inaczej mówiąc, że jej pracownicy mają konkretne umiejętności i nie powstała ona wyłącznie na moment. Ważne jest też profesjonalne podejście do Klienta, i tym samym forma kontaktu z nim, m in. rozmowy telefoniczne, a następnie zebranie w biurze. Wielkim atutem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych firm jest holistyczne rozstrzygnięcie problemu – doradztwo prawne albo porady z zakresu księgowości.

Na czym polega przeniesienie własności spółki?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która ma miejsce w obecności adwokata Wyłoniona firma wraz z aktualnymi współwłaścicielami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą znajdować się podpisy wszystkich zainteresowanych. Musisz zatem posiadać przy sobie konieczne dokumenty, takie jak: dowód osobisty, informacje dotyczące firmy (nazwa, dane adresowe) i obowiązującego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak i zakupu spółki, możemy dokonać nawet w niecałą dobę! Wystarczy skontaktować się z wyszukaną firmą i wpisać w formularzu kontaktowym „sprzedam zadłużoną spółkę”. Spora liczba kandydatów błyskawicznie odpisuje na zgłoszenie. Ogólnie rzecz ujmując nie musisz niepokoić się o kredytorów, którzy wyczekują na odpłacenie długów, a także o reputację. Zbycie spółki daje możliwość wyzwolenia się od takich kłopotów. Firmy zajmujące się wykonywaniem takich czynności na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz bezzwłoczna transakcja. Powinieneś wyswobodzić się od problemu od ręki. Po podpisaniu transakcji w ogóle nie musisz już reprezentować spółki, podpisywać deklaracji w jej imieniu czy podejmować kolejnych czynności.

Oszczędność czasu i nerwów. Znaleziona firma opracuje umowę sprzedaży, przywoła na posiedzenie notariusza i zajmie się resztą spraw połączonych z odsprzedażą.

Absolutnie nie musisz denerwować się, że zrobisz błąd! Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, ażeby na własną rękę uporać się z kłopotem – zaufaj profesjonalistom.

Więcej możliwości! Ponieważ prócz skupu spółek z długami takie przedsiębiorstwa zajmują się obsługą księgową, konsultingiem podatkowym, obsługą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek i wieloma innymi czynnościami.

A co z zakupem gotowej spółki?

Kupno przygotowanej spółki pozwala zignorować czasochłonne i monotonne czynności rejestracyjne, inaczej pozyskanie numeru Regon, wpisu do KRS czy numeru PKD. Czysta spółka nie powinna mieć żadnej historii, pracowników bądź zadłużeń. Koszt wykupu „dobrej” spółki przeważnie jest znacznie niższy niżeli dzieje się to w przypadku realizowania tego na własną rękę. Stawki mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Na przykład spółka komandytowa potrafi kosztować blisko 4.000 zł, a zarejestrowana na potrzeby VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – blisko 3.500 zł. Najwartościowsza jest spółka, która ma licencję na spedycję. Trzeba liczyć się z kosztem blisko 15.000 zł.

Cieszące się popularnością ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż współzałożyciele wcale nie odpowiadają za zobowiązania zakupionej spółki. W przypadku regresu mogą stracić tylko wniesiony wkład. Określa się to jako kapitał zakładowy oraz może być naturalnie modyfikowany podczas rozkwitu przedsiębiorstwa. Warto również wiedzieć, iż wieloosobowe spółki nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zainicjowanie procesu likwidacyjnego jest połączone z niemałymi kosztami, np. z zapłatą dla syndyka oraz taksacją majątku. Każdy wierzyciel w sytuacji niezaspokojenia potrzeb może wytoczyć postępowanie przeciwko poszczególnym członkom zarządu spółki, a również dochodzić własnych praw na drodze cywilnoprawnej. W konsekwencji można przez kilka lat czekać aż egzekutor podsumuje wszystkie potrzebne czynności. Samo zgłoszenie wniosku w ogóle nie sprawia, że nie trzeba pokrywać długów.

Żeby sąd mógł oznajmić upadłość spółki, musi koniecznie mieć ona fizyczny majątek. W odmiennym przypadku – wniosek będzie odrzucony. Trybunał po prostu nie jest w stanie zrealizować postępowania, by zaspokoić wymagania kredytorów.

Czy ten materiał Cię zainteresował? Tematyka skupu oraz zbycia spółek jest bardzo szeroka. Jeżeli interesujesz się skupem zadłużonych spółek, to wejdź w odsyłacz oraz zaznajom się ze szczegółami.

Strona używa cookies
Ok