Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Z jakiego powodu warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Pozytywów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać bardzo dużo. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się kontakt z wykształconym specjalistą, to także dobrej jakości obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów czy segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z uwagi na to nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały właściwą strukturę, kompletne dane oraz utrzymują ustalony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Oprócz tego klienci biura rachunkowego z reguły mają dostęp do informacji, a nawet kompleksową pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać działa na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych obowiązkach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie biznesu.

Zgodność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe firmy wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, więc są najistotniejszym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze albo dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły w komplecie i miały odpowiednią strukturę i wszelkie konieczne dane. Najistotniejsze, aby klient udostępniał wszystkie dowody na bieżąco, by księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Technika wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych konieczne jest udostępnianie dowodów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy właściwie opisana kopia. Czasami dokumenty należy przynosić wprost do biura , w innych wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo nanoszeniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeśli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze specjalnych programów e-księgowych. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy składowane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a także ułatwiają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy księgowości online są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły proponują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, aby były zgrane z przepisami i zapewniały bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także dogodnościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Obok tego wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo cennym plusem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się nowościami w przepisach albo  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok