Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Egzaminy wymagają kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zademonstrujemy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie składania papierów na studia. Odpowiednio podsumowują nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką możliwość dają tylko najlepsze szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zdobywamy profesjonalny certyfikat. Jeśli zdecydujemy się na podejście do egzaminu, powinno się skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres umiejętności i jest dobrany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie otwierając nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich ustosunkować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony z myślą o najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i motywuje do dalszych starań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego pełnoletnim. Zaliczony egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuowanie nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zaliczenie egzaminu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest ceniony na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest honorowany przez najlepsze firmy. Oświadcza, że możesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już możliwość podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, gdy zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Przygotowanie do tego egzaminu gromadzi specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów definiuje nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Potwierdza to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy okazję swobodnej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę oraz zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Trzeba brać pod uwagę, że przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności, dobrze jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ poziom egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też związane z tym, co zamierzamy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do konkretnej pracy, prawdopodobnie wybierzemy inny, niż w przypadku starania się na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok