Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system grzewczy to podstawa każdego domu. Przy jego wyborze powinniśmy kierować względami radykalnych wydatków, ogrzewanej powierzchni, funkcjonalności i niewątpliwie sprawności. Prawidłowo przystosowana instalacja grzewcza, połączona z odpowiednią izolacją pomieszczeń wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem jak i usuwaniem skutków nadmiernej wilgoci. W dzisiejszych czasach producenci oferują nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to rozwiązania dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak różne, że dobór odpowiedniej instalacji nie jest zazwyczaj mocno skomplikowany. Spróbujemy opisać Ci najwybitniejsze systemy grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swojego domu.

Nim jednak wykonamy analizę konkretnych systemów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co należy rozważyć przed zakupem odpowiedniego urządzenia. W istocie mamy możliwość wypunktować 3 główne czynniki, które wpływają na decyzję w kwestii systemu grzewczego. Po pierwsze jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpowszechniejsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Kolejną sprawą jest wybór źródła ciepła. Najczęściej energia do ogrzewania uzyskiwana jest w wyniku spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Drugim systemem jest odzyskiwanie energii z natury co zapewniają wydajnościowe pompy ciepła. Co więcej musimy się zastanowić nad tym, który model układu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – podłogowe, ścienne, czy podsufitowe. Teraz jesteś gotowy na postawienie kolejnego kroku, czyli zakupu określonego urządzenia do własnej kotłowni.

– najtańsze ogrzewanie

Kocioł gazowy doprowadzi do redukcji kosztów ogrzewania w domu. Jednak dobrze jest pamiętać, że do jego prawidłowego działania niezbędne jest przyłączenie się do sieci gazu ziemnego, bądź też stworzenie własnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z kolejną inwestycją, która niewątpliwie zwraca się po pewnym okresie, niemniej musimy liczyć się z tym, że jesteśmy uzależnieni od dostawcy gazu, co dla niektórych może być dokuczliwe.

Jednym z najczęściej pozyskiwanych kotłów gazowych, jest kocioł marki Buderus, który został wyposażony przez firmę w możliwość celnego ustawienia temperatury i szybkiej zmiany ilości używanego paliwa. Kotły gazowe Buderus posiadają, w zależności od modelu otwartą lub zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przypadku znaczy to, że powietrze przekazywane jest z otoczenia, a w drugim, że dostarczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od doboru któregoś typu systemu, każdy piec gazowy zawiera unikatowy moduł ograniczający do zera możliwość przestawienia ciągu spalin, jak i całkowitego ochłodzenia się ocieplanych wnętrz.

Oto najistotniejsze korzyści pieców gazowych:

  • Znaczny stopień bezpieczeństwa
  • Warianty rozdzielone pod względem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Praktyczna konstrukcja (kotły stojące lub wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek kategoryzuje się w minionych latach do najczęściej używanych surowców do ogrzewania. Jest nie drogi i bardzo efektywny. Kotły na ekogroszek najlepiej jednak sprawdzają się w domach jednorodzinnych, a to z uwagi na potrzebę składowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w obiektach wielorodzinnych, choć oczywiście taka ewentualność również występuje. Spójrzmy teraz na właściwości tego typu układu ogrzewania. Piece na ekogroszek zaliczane są do klasy instalacji na paliwo stałe, które najdłużej są sprzedawane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Rozróżnia się kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego wyróżnia się tylko obsługą, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być sterowane automatycznie. Powietrze dociera do środka kotła przez zainstalowany wiatrak. Wspomniana poprzednio firma Buderus, wytwarza kotły na ekogroszek z wyjątkowymi sensorami, które chronią przed pożarem.

Co do podstawowych zalet dobrze jest odróżnić trzy:

  • Popularność surowca opałowego
  • Bardzo prosta, wręcz instynktowna obsługa
  • Odpowiednia regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W dbałości o czyste środowisko jak i budżet Klientów, powstały pompy ciepła – systemy pozyskujące ciepło z środowiska. Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, w zależności od wariantu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak zaawansowane rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej zredukować koszty związane z ogrzewaniem. Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, z tym że w odwrotnym kierunku. Pobrane z otoczenia źródło ciepła kondensuje się, a powstająca para zostaje zagęszczona, przez co wspomaga obieg wody grzewczej. Łatwy układ, ale jak korzystny.

Walory pompy ciepła są następujące:

  • Wyeksploatowanie powszechnie dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najwyższa efektywność grzewcza spośród obecnych rozwiązań
  • Współpraca z dowolnym systemem ogrzewania

Wypunktowaliśmy i przedstawiliśmy Wam najatrakcyjniejsze urządzenia grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie tego oto producenta urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok