Profesjonalne projektowanie ogrodów

Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń

Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń

Gdy ruszasz przed swój dom bezustannie widujesz wstrętną, beznadziejną i przytłaczającą przestrzeń? Twoi bliscy niechętnie goszczą u Ciebie w upalnych miesiącach? Nadeszła chwila, żeby to zmienić! Jeśli masz przed własnym domostwem niewyczerpaną połać, która wizualnie zdążyła już się upodobnić do amerykańskich slumsów, to powinieneś zatrudnić znanego projektanta ogrodów. Musi być to bezwzględnie ktoś, kto ma świetne wyczucie smaku oraz doświadczenie w realizowaniu takich rzeczy. Na wielu stronach internetowych masz możliwość wyszukać dużo inspirujących koncepcji na wspaniały i ciekawy skwer, np. z wykorzystaniem nastrojowych kolorów, z wykorzystaniem skrzynek drewnianych bądź palet. Jeżeli więc pragniesz, by przestrzeń dookoła Twojego domostwa nabrała kolorytu oraz zatrzymywała zazdrosny wzrok kolegów, czym prędzej zorientuj się w problemie aranżacji ogrodów.

Jakie elementy musi posiadać projekt ogrodu?

Stworzenie doskonałego oraz efektownego ogrodu składa się z kilku niezbędnych etapów. Na początku musi zostać utworzony projekt wykorzystania wskazanego miejsca. Chodzi tu w pierwszej kolejności o ilustracyjne jego oddanie, które zawiera granice terenu, oznaczenia informacyjne czy tereny wód. Później tworzy się specyfikację fotograficzną terenu, gdzie ma zostać stworzony ogród oraz terenów do niego przylegających. „Wypożyczona” firma ogrodnicza projektuje na niniejszej podstawie wyjątkowy plan techniczny, jego przedstawienie graficzne oraz początkowy kosztorys.

Jakie moduły muszą być dostrzegalne w rysunku technicznym ogrodu?

 • Zieleń, która zostanie spożytkowana w zieleńcu z podaniem poszczególnych gatunków oraz odcieniem kwiatów
 • Styl nawierzchni, przykładowo kamień ogrodowy
 • Niedużą architekturę, więc wszelkie sprzęty ogrodowe, zadaszenia oraz murki
 • Ujęcia wody
 • Rozkład źródeł i kierunku instalacji elektrycznej
 • Typy światła, w tym liczbę lamp
 • Inne detale, które będzie można zobaczyć na zarysie ogrodu
 • Prawdopodobny koszt ogrodu

Ogród konwencjonalny czy współczesny?

Do dzisiaj najbardziej atrakcyjne to ogrody chińskie, perskie, i zen. Każdy spośród nich demonstruje całkowicie niezależną wizję i styl. Przykładowo ogrody angielskie skierowane są na autentyczność oraz swobodę, francuskie – na regularne, harmonijne układy oraz alejki przechodzące przez środek zieleńca, natomiast japońskie – mają przedstawiać naturę, a nie ją przekształcać. Współcześnie projektuje się je z ukierunkowaniem na wymagania konsumenta, mianowicie to jakie on ma koncepcje na spożytkowanie przestrzeni własnej przydomowej działki.

Przykładowe modele ogrodów

 • Ogrody współczesne – posiadające, m in. płaszczyznę do wypoczynku i wykonywania ćwiczeń fizycznych
 • Ogrody dla rodzin – przystosowane zarówno do oczekiwań rodziców, jak i najmłodszych. Zaplanowane z uwzględnieniem miejsc na relaks, zabawę bądź biesiadowanie
 • Ogrody naturalne – takie, w których można wyczuć bliskość natury (m in. skryć się w półcieniu drzew)
 • Ogrody wielkomiejskie – zorientowane głównie na praktyczność oraz mające komfortową przestrzeń odpoczynku
 • Ostatnio niezwykle rozpowszechnione stały się także ogrody minimalistyczne, rustykalne, kolonialne czy włoskie.

Efektowne oświetlenie ogrodowe – które zainstalować?

Wdziękiem zaprojektowanego ogrodu masz szansę radować się nie tylko w ciągu dnia, ale również nocą. Wystarczy, że wyposażymy go w korzystne światło. Kapitalnym planem są przenośne lampy, które można położyć w dowolnym miejscu. Wszelakie ścieżki, schody, podjazdy – czyli najbardziej uczęszczane rejony – powinny posiadać trwałe światło, m in. punktowe. Przestrzeń wypoczynku możesz zaopatrzyć w jedną mocną lampę z żyrandolem. Jeżeli w sąsiedztwie w ogóle nie ma żadnych gniazd prądu, możesz z dobrym skutkiem wykorzystywać lampy słoneczne. W ciągu dnia skumulują one moc pobieraną ze słońca, a wieczorem będzie można cieszyć się interesującymi wynikami dekoracyjnymi. Niezłym pomysłem jest zamontowanie tzw. sensorów zmroku, które będą włączały lampy w konkretnym momencie bądź lamp-automatów z receptorem ruchu (uruchamiające się jedynie wówczas, gdy w sąsiedztwie pojawi się człowiek albo zwierzę).

Reasumując:

W trakcie planowania ogrodów nadzwyczaj istotne jest dostosowanie wszystkich elementów, choćby tych najpospolitszych. Dlaczego? Od nich uzależnione jest bowiem to, jakie sprawi na Tobie wrażenie. Strefa frontowa, pergola, akwen, wszystkie dróżki, światło i osłona muszą ze sobą współgrać. Jeśli nie potrafisz przełożyć własnych planów na rzeczywistość, zaczerpnij z pomocy projektanta zieleńców. Być może w tym, czego Ty właściwie nie możesz do końca określić, on łatwo się odnajdzie oraz zasugeruje Ci optymalne rozwiązania. Pamiętaj, że prócz wyszczególnionych uprzednio komponentów, trzeba omówić z nim też dobór sprzętów ogrodowych, przyborów ogrodowych (m in. akcesoriów piknikowych) i wszelkich subtelniejszych ozdób. Wcale nie warto projektować zieleńca we własnym zakresie, szczególnie, jeśli nie wiemy co oraz w jaki sposób się robi. O wielu pracach można najzwyczajniej w świecie zapomnieć. Projektowanie ogrodów tylko złudnie jest natychmiastowe, proste oraz wygodne. W rezultacie możesz pozostać z rozkopaną działką, która będzie prezentować się gorzej aniżeli przed podjęciem czynności. Osoba odpowiadające za wygląd skweru bierze pod uwagę wszelkie czynniki, jakie będą wywierały nacisk na jego wzrost. Może zabrzmi to trywialnie, przeważnie te pogodowe. Więcej informacji możesz otrzymać klikając w ów odnośnik – Projektowanie ogrodów Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok