Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie mieszkania oddziałuje na efektywność energetyczną? Naturalnie. Z energooszczędnością zmierzają w parze oszczędności pieniężne, z uwagi na redukcję kosztów ogrzewania. Profesjonalne ocieplenie mieszkania spowoduje, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W ogromnym spektrum produktów izolacyjnych pojawiła się parę lat temu pianka poliuretanowa – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wnikająca w skomplikowane miejsca, dająca perfekcyjną ochronę cieplną. Jednym słowem wyjątkowa w każdym calu. W dzisiejszym poradniku chcemy Wam opisać ją z bliska, by dowieść, że w branży budowlanej czasem należałoby postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, gdyż w taki sposób też określa się technologią wykorzystującą piankę PUR, doskonale odnajduje się w najsurowszych warunkach. Firmy budowlane ochoczo stosują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Istotną zaletą pianki PUR jest jej niewielka waga, w porównaniu do innych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej właściwości pianka nie obciąża konstrukcji budynku, co znacznie poszerza opcje jej przeznaczenia. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w tym artykule. Czytajcie dalej!

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą budową komórek. Wodę nie zatrzymuje się w środku domu, lecz łatwo przenika przez powierzchnię izolacji na zewnątrz. Wskazana cecha profesjonalnie oznaczana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest szczególnie niski. Szczególnie ważnym plusem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że niniejszy wariant ocieplenia jest wyjątkowo ekologiczny i może być z powodzeniem wykorzystywany w każdej strukturze budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zatrzymane w środku. Ogranicza z kolei dopływ kurzu i obniża hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najskuteczniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma znacznie większe przeznaczenie, niż izolacje o otwartych komórkach, a to ze względu na zamkniętą strukturę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie pochłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być używana w pełnym kręgu temperatur. Co więcej wyróżnia się dużo wyższym współczynnikiem przekazywania ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy rurociągów. Ze względu na ścisłą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka PUR powstaje jest z dwóch podstawowych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zestawieniu z wodą tworzą pianę o spójnej kompozycji i doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR tworzy się dopiero w miejscu dozowania, co mocno przyspiesza czas wykonania izolacji. Plastyczna forma pianki wpływa na to, że wchodzi ona w skomplikowane wnętrza, wykluczając tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co działo się bardzo często przy aplikacji klasycznych surowców izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża struktury mieszkania. Z tego względu może być używana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji wiekowych domów, czy przy budowie hal magazynowych o sporej powierzchni. Należałoby odnotować również, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo produktywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zatrzymuje swoje cechy przez długi czas. lata. Utrzymuje ciepło w domu w okresie zimowym i nie doprowadza do przesadnego ogrzania się mieszkania w lato – działa zatem dwukierunkowo. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie wytwarza żadnych reakcji alergicznych, co powiększa grono jej zwolenników. Nie jest także atrakcyjnym artykułem dla gryzoni, czy robaków, których bytność w mieszkaniu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to zwyczajnie nowoczesny materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu może być używana w skrajnej skali temperatury i w ciężko dostępnych strefach. Jest to najodpowiedniejszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka PUR może być wykorzystywana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie industrialnym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest produktem wydajnym, ekologicznym i dogodnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie izolacji natryskowej trwa dokładnie mówiąc parę chwil. Zapewne nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że izolacje z pianki PUR są najodporniejsze i najbardziej efektywne. Zajrzyj na stronę internetową firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i zapoznaj się z szczegółową ofertą: Ocieplanie poddasza pianką

Strona używa cookies
Ok