Ocieplenie budynku to tak naprawdę jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zdecydować jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju badań nad nowoczesnymi sposobami izolacji mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który spełniałby normy zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoka wydajność energetyczna). Znaczący był również wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, gdyż wcześniej używane rodzaje nie dość, że były mało praktyczne, to mocno podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach badań nad powstaniem nowoczesnej technologii ociepleń, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zaobserwowano, że pianka z poliuretanu jest materiałem wysoce praktycznym, gwarantującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale także hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Wyróżniamy dwa warianty pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki odróżnia głównie konstrukcja, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Korzysta się z nich przy ocieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie pochłania wilgoci i może być eksploatowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest przeważnie w docieplaniu wnętrza domów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa wskazuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co znakomicie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki użyciu wody jako elementu spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najistotniejszym problemem związanym z izolacją domu jest powstanie tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki pro kompletnie likwiduje tenże problem, ponieważ surowiec dociera do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu profesjonalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Izolacja pianką jest bardzo lekka i wypełnia zdecydowanie mniej przestrzeni niż konwencjonalne materiały izolacyjne. Co więcej utwardza konstrukcję obiektów budowlanych. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co przeważnie jest czynnikiem decydującym przy wyborze ocieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki PUR można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, a także ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych technik izolacji. Głównie dlatego, że przy jej stosowaniu minimalizuje się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla otoczenia i przyjazna dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz domów, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że zatrzymuje ciepło w wnętrzach w okresie zimowym, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik nasiąkania wody powoduje, że w ociepleniu nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym trudno nie napisać, to łatwa aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najwęższe przestrzenie bez żadnego problemu. Jej budowa umożliwia dokładną przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Skuteczne ocieplenie domu to pewność komfortu o każdej porze roku. Mieszkańcy obiektów ocieplonych pianką PRO twierdzą, że taka izolacja jest najbardziej funkcjonalna i najłatwiejsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo porównywalne, więc przy wyborze metody ocieplenia mieszkania warto przypomnieć sobie o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja wydatków ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także produkcyjnych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od izolacji poliuretanowej, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok