Nowoczesne instalacje C.O.

Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - Toruń

Budując dom dobrze jest pomyśleć która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Obecnie, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i różnorodne rozwiązania, więc mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak zdecydujemy się na instalacje grzewczą warto jest przemyśleć swoje priorytety. Po pierwsze jakiego rodzaju opału pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy aby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najdoskonalsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu zapoznać się z produktami oferowanymi dziś na rynku. Tutaj poznacie najlepsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli potrzebujecie wielofunkcyjnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne będą idealnym produktem. Są to urządzenia c.o., które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich źródeł ciepła jak pellet, eko groszek, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy daje nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym momencie paliwa, co minimalizuje koszty ogrzewania domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są bardzo bezpieczne i łatwe w eksploatacji. Prawie każdy producent sprzedaje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z podajnikiem automatycznym, dla osób, które szanują swój czas i komfort.

Kotły gazowe dla domu

Dzisiaj na rynku możemy dostać dwa modele kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania przemieniają ciepło powstałe z spalin, co gwarantuje maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie odzyskują całości energii powstałej z spalania. Są jednak o wiele tańsze w eksploatacji i konserwacji. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najbardziej atrakcyjnych cenowo źródeł energii – gaz, dlatego są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się niewielkimi rozmiarami. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne podczas spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w normalnej technice ogrzewania wyparowuje wraz z spalinami. Dzięki tej właściwości kotły olejowe pracują z efektywnością sięgającą nawet do 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe posiadają wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Warto jest zauważyć, że co raz więcej producentów tworzy kotły wykorzystujące olej opałowy z domieszką biooleju, co korzystnie oddziałuje na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator jest urządzeniem montowanym w instalacjach wentylacyjnych, które umożliwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko świeże powietrze przez cały czas, ale również efektywne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to względnie młode urządzenia, których popularność wciąż pędzi do przodu. Odzyskują one ciepło na poziomie do 90 %, co w rezultacie umożliwia spore oszczędności. Są także przyjazne środowisku, gdyż nie potrzebują żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami to metoda na większe oszczędności.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najkorzystniejszych dzisiaj dostępnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako autonomiczny system grzewczy, albo może uzupełniać funkcjonowanie typowej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego podłączenia do jakichkolwiek dostępnych w ofercie urządzeń c.o . Współpracuje ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne i wodne. System rur poprowadzony pod podłogą generuje ciepło, które starczy na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod podłogą drewnianą, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest w całości niewidoczne, co podwyższa walory estetyczne mieszkania.

Bezpieczny system c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W energooszczędnym domu warto także założyć ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Decydując się na konkretny system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które otrzymały wszelkie certyfikaty i są łatwe w użytkowaniu. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Praktyczne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj liczy się jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli w tej chwili budują Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odnowić swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę www po więcej porad. Nasze główne usługi to serwis kotłów marki Beretta i Viessman, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by odwiedzić naszą stronę i dowiedzieć się więcej o naszych usługach: Kotły gazowe Toruń.

Strona używa cookies
Ok