Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża systemów grzewczych nieustannie rozszerza się w sprawnym tempie. Powstają pionierskie wydajne urządzenia, które odzyskują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla klasycznych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowoczesnym, jak i starym budownictwie, dostarczając mieszkańcom optymalne warunki termiczne i znaczne oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (zależnie od sposobu odebrania ciepła) i w często skrajnych propozycjach cenowych (zależnie od wykorzystanej technologii). Najczęściej producenci troszczą się o to, żeby pompy ciepła były ergonomiczne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w budynkach mieszkalnych. Spora liczba tych urządzeń pracuje w bezgłośnym trybie, co jest kolejnym, kluczowym plusem. Najistotniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła minimalizuje wydatki pokrywające ogrzewanie pomieszczeń, co jest najczęściej wspominanym czynnikiem, dla którego mnóstwo osób inwestuje w tą technologię.

Jeżeli projektujesz dom, lub chcesz zrekonstruować przestarzały system ogrzewania, sprawdź która pompa ciepła będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna. Poniżej zaprezentujemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sygnalizuje, przetwarzają powietrze zewnętrzne i powietrze wydzielane jako pierwotne źródło energii. Tak jak pozostałe urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w ciepło układu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc efektywne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i kontenera buforowego wody grzewczej. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez jakiegokolwiek kłopotu ogrzać mieszkanie o wielkości 120m2, wykorzystując siłę natury. Na dodatek, duża ilość powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie o dowolnej porze roku.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku gruntowych pomp ciepła źródłem cieplnym jest grunt. Te maszyny są także nazywane geotermalnymi pompami ciepła i odznaczają się lepszą wydajnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Największą efektywność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła doskonale sprawdzają się w budownictwie jednorodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Konkurencyjną opcją jest wykorzystanie wody jako głównego źródła ciepła. Ten wariant pompy ciepła wzmacniany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo kształtuje ostateczną efektywność energetyczną urządzenia. System wodny może osiągnąć wysoką efektywność, nawet w trakcie najchłodniejszych zimowych nocy (skala wynosi nawet 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Zasada działania pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł ciepła, zasada działania pompy ciepła jest wręcz identyczna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła złożona jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda która biegnie następnie w całym systemie grzewczym Powinno się podkreślić, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz odbiera je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, znanym systemem grzewczym. Wysoka efektywność energetyczna jest efektem wyjątkowej budowy. Mamy parownik, który przekazuje energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Następnie sprężarka spręża ocieplony gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten wędruje dalej do skraplacza, który zasila w ciepło wodę służącą do ogrzana całego domu. To co pozostaje z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci nowoczesnych urządzeń CO zabiegają nie tylko o wysoką wydajność energetyczną, ale także o estetykę konstrukcji. Pompy ciepła są kompaktowe i bezproblemowo przystosowują się do mieszkań o różnorodnej kubaturze. Mogą być sterowane bezdotykowo przy pomocy wygodnej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w rozmaitego typu opcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb automatyczny, co zwiększa komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem nowoczesnych pomp ciepła zwiększających efektywność energetyczną Twojego mieszkania. Oferujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub montaż kompleksowych układów centralnego ogrzewania. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Wejdź na naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok