Okna to fundamentalny element każdego domu, lub mieszkania. Precyzyjna stolarka okienna gwarantuje korzystną wentylację wnętrza domu i redukcję utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż oddziałują na rozsądne ogrzewanie pomieszczeń. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i odpowiednią liczbę komór. Okna to także ważny element wykończenia, stąd też dzisiaj producenci zwracają szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do mieszkania to bardzo istotna decyzja, która powinna być ustalona już podczas budowy. Warto zatem przepytać doświadczonych specjalistów w kwestii stolarki okiennej, lub samemu zacząć szukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w przystępnej cenie i jaki model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Budujesz dom i nie wiesz jak podjąć decyzje o konkretnym modelu okien. Na początku zastanów się z jakich materiałów powinny być wykonane okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz także kolor okien, który będzie pasował zarówno do frontu, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu mieszkania. Pomyśl w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie swoje uwagi i koncepcje, by lepiej przygotować się na złożenie kompletnego zamówienia. Jeżeli nie masz pewności co do danego modelu wybierz się do producenta, który szczegółowo przedstawi Tobie parametry okna i przedstawi całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w chwili, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin transportu tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie składować okien, co może prowokować potencjalnych złodziei, lub prowadzić do zbędnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że produkcja indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż zwykle. Jeśli nie umiesz montować okien własnoręcznie zamów także usługę montażu. Specjaliści pracujący w firmach produkujących okna są doświadczeni i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co sprawia, że szybko i fachowo świadczą wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i stres. Wybieraj okna znanych marek. Dobry producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i błyskawiczny serwis, w razie jakichkolwiek usterek.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Najistotniejsze informacje o oknach umieszczone są w katalogach stworzonych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwracać uwagę konkretnie, podczas rozmowy z działem handlowym, lub podczas przeglądania danych modeli okien? Na samym początku szczególnie istotna jest liczba i jakość uszczelek. Uszczelki, tak samo przyszybowe, jak i oporowe nie dopuszczają do przenikania wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także zimne powietrze, kurz i hałas, co powoduje, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki produkuje się z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby ilość wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym istotnym elementem są szyby. Warto dopilnować tego, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który oznacza efektywność energetyczną okna. Okna powinny być wyposażone w 5 komór, które zapewnią wysoką izolację termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najlepsze uważane są komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Postaraj się, aby twoje okna były zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Praktycznie każdy mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien redukowałby utratę ciepła i pomniejszał koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają stosowaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia specjalnego trój szybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, a w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości sięgającej aż 120 mm. Podsumowując jeśli chcemy przemyślanie zarządzać kosztami ogrzewania domu i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Pomimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, zapewniają większe zyski.

Okna PCV, czy okna antywłamaniowe? Okna pasywne, a może okna standardowe? Opcji jest wiele, a wybór tylko jeden. Najważniejszy jest ceniony producent i wysoka klasa tworzywa, z którego konkretne okna są wytworzone. Nim wybierzemy konkretny rodzaj okna, dobrze jest porozglądać się za alternatywną opcją i zwyczajnie porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie przeczytać wiele precyzyjnych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na całe życie, stąd też dobrze jest rozsądnie wydać swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Tobie perfekcyjną izolację hałasu i ciepła. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: producent okien PCV.

Strona używa cookies
Ok