Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na dobre zdrowie, ale też na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają fundament naszego komfortu i dodatnio wpływają na naszą motywację i chęć działania. Żeby zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku budynku dając nam chłód w czasie lata. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i z jakiego powodu dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby wypracować jak najwyższy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie przyjemnej temperatury w środku mieszkania szczególnie latem, gdy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury w środku budynku, dając wychłodzenie i komfort cieplny nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zazwyczaj używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w czasie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ogrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dojście czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok