Klimatyzacja split do biura

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na niezłe samopoczucie, ale też na produktywność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, wyznaczają fundament naszej wygody i korzystnie oddziałują na motywację i chęć działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania gwarantując nam komfort w czasie upałów. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by wypracować jak największy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania latem, gdy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, gwarantując chłód i komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to lokalnego ogrzewania czy pozostałych systemów grzewczych, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji mieszkań. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów pochodzą ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy ocieplić, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie chronią jego wentylatory i w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na ogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Zapewnia nam energooszczędność oraz ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu w środku pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zysków z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo widocznych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort w środku budynku oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok