Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią bazę naszego komfortu i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i chęć działania. By zapewnić sobie komfortowe warunki z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej reguluje temperaturę wewnątrz domu zapewniając nam chłód podczas upałów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już mamy i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Tutaj świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku domu, zapewniając wychłodzenie i komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w czasie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna zimowego ogrzewania czy innych systemów grzewczych, ale sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i pobiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co wykorzystywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator ma filtry, które osłaniają jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wprowadzane do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza reduluje nasze potrzeby na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest połączenie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma sporo różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort w środku domu oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Strona używa cookies
Ok